BuRF behöver DIN hjälp!

Inför, under och efter familjedagen och loppisen den 17 augusti kommer vi behöva lite hjälp från er alla! 

Burlövs Ryttarförening är som bekant en ideell medlemsägd förening, och nu är ett utmärkt tillfälle att dra ett strå till stacken!

Vi behöver 

  • någon som kan köra och hämta bord på lördagen, och/ eller köra bort dem på söndagskvällen.
  • någon/några som kan komma vid 10 tiden på söndagen och montera upp bord
  • någon/några som kan hjälpa till att packa undan bord kl 15.
  • någon som kan agera grillmästare, (kanske nån ponnypappa som mycket hellre står och grillar korv än leker käpphästlekar). Ta ett halvtimmes pass och avlasta eller stå hela dagen, allt uppskattas!
  • några som kan bemanna BuRFs bord på loppisen, hjälpa till med försäljningen. (en timme, längre pass, vad vill/kan DU?)
  • några som kan bemanna kiosken en stund
  • någon som vill hålla i en aktivitet för barn och vuxna en stund (max en halvtimmes aktivitet)

Kan du ställa upp på något hörn? Tänk inte att det är för lite, varje bidrag underlättar, så dra ett mail till Jenny på med vad du kan tänka dig hjälpa till med så lägger hon pusslet.

Tillsammans kan vi få till en toppendag! Maila NU!!